تبلیغات
پایگاه رسمی اطلاع رسانی سوپر ساباکی استان فارس - تاریخچه سبک

(قدرت و مهارت جابجایی  اجرای تکنیک )

SUPER SABAKI


کانچو روح پرور بنیانگذار سبک سوپر ساباکی ، ورزش رزمی را در سال 1347 آغاز نموده و در سال 1354 در رشته کیوکوشین کای کاراته فعالیت خود را ادامه دادند. ایشان مربیگری را از سال 1355 در راستای پرورش جوانان و هنرجویان شروع نمودند و در رشته رزمی نامی شناخته شده برای قهرمانان و اهالی ورزش میباشند ، چرا که شاگردان ایشان در این سالهای متمادی مدالهای رنگارنگی در میادین داخلی و بین المللی کسب کرده اند.

ایشان سالها رییس هیئت کاراته شهرری و عضو کمیته فنی فدراسیون کاراته بوده و در حال حاضر عضو کمیته فنی و سرمربی تیم ملی فدراسیون ورزشهای رزمی ایران میباشند.

ارتقاء درجه فنی و اخذ کمربند ، شرکت در استاژ فنی و کلاس مربیگری بین المللی در کشور هلند در سال 1987 ، حضور و کسب مقام سومی در مسابقات کیوکوشین (ژاپن - 1992)، حضور درباشگاههای مرکزی کیوکوشین و آشی هارا ژاپن به مدت 2 سال متوالی و اخذ نمایندگی سبک آشی هارا کاراته، کسب مقام نایب قهرمانی در مسابقات بین المللی کی وان (یوکوهاما ژاپن - 1993) در کارنامه ایشان دیده میشود .

ایشان سبک سوپر ساباکی را در سال 1380 پایه ریزی نموده و درسال 1384 رسمیت این سبک توسط فدراسیون ورزشهای رزمی به ثبت رسید و اعلام گردید. سبک سوپر ساباکی دارای سه روش مبارزاتی میباشد: سمی کنتاکت ، بادی کنتاکت و لایت کنتاکت

دفاع شخصی پیشرفته سوپر ساباکی و روش نوین علمی کاربردی مبارزات آزاد و رینگی بصورت سمی کنتاکت و فول کنتاکت در این سبک ارائه میگردد . این سبک از نظر فنی برای مقابله با هرگونه تهاجم راهکاری ارائه میدهد و به ساده ترین شکل طراحی گردیده که هر فرد با هر میزان قدرت فیزیکی قادر به دفاع از خود میباشد.

اجرای حرکات ساباکی (جابجایی ) در مبارزات بصورت کاربردی و در زوایای مختلف میباشد. ساباکی با بهره گیری از تفکر و سرعت - قدرت میباشد و در ساباکی زمان تعیین کننده میباشد و سرعت عمل فرد اجرا کننده تکنیک در کنار کیفیت انجام کار حائز اهمیت است.

فعالیتهای ورزشی کانچو اکبر روح پرور پس از ابداع روشهای نوین درقالب ورزش رزمی سوپر ساباکی با پرورش ورزشکاران با اصول و متد جدید ادامه یافت . عناوینی که تیمهای سبک سوپر ساباکی در مسابقات جهانی و بین المللی تاکنون کسب نمودند شامل مقام سومی مسابقات دانمارک، نایب قهرمانی کاپ آزاد مسکو، مقام اول مسابقات ابوظبی، مقام سوم پیشکسوتان تورنمنت دانمارک، مقام اول مسابقات بین المللی مراکش، مقام اول مسابقات کاپ آزاد ترکیه، مقام سوم مسابقات کاپ آزاد مجارستان، مقام سوم مسابقات بین المللی ایتالیا و ... می باشد.

درباره سایت

آخرین عناوین

تصاویر منتخب 2

پایگاه رسمی اطلاع رسانی سوپر ساباکی استان فارس

اطلاعات سایت